Labfactor in numbers
size custom-made engineer
19 laboratories
search for industrial innovation and green energy
Priority directions for the economy
What potential lies within these walls?
Visualizations
Labfactor - Construction of a new building WIPOŚ PŁ

What is Labfactor

„LabFactor” – nowoczesna baza edukacyjna - przyszłość dla młodych z pasją

LabFactor, jeden z najnowocześniejszych budynków dydaktycznych w Polsce. Będzie miał on cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną. Jego powierzchnia użytkowa to prawie 4500 m2, z których większość, bo ok. 3850 m2 to powierzchnia infrastruktury dydaktycznej. Kształceni tu będą studenci na kierunkach priorytetowych czyli inżynierii procesowej, inżynierii biochemicznej i inżynierii środowiska. Aparatura doświadczalna zakupiona dzięki projektowi sprzyjać będzie prowadzeniu zajęć o charakterze praktycznym - kształceniu rozwijającemu wyobraźnię inżynierską. Powstaną nowoczesne laboratoria takie jak laboratorium nanotechnologii i energii wodorowej, bezpieczeństwa procesów przemysłowych, czystych technologii, fotochemii stosowanej.

 

LabFactor czyli „Budowa nowego budynku Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej” jest jednym z ostatnich projektów realizowanych przez Politechnikę Łódzką z  unduszy unijnych - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko - na lata 2007-2013. Całkowity koszt planowanej inwestycji to ponad 50 mln zł. Projektantem budynku jest architekt prof. Marek Pabich, a głównym wykonawcą firma Przemysłówka S.A. Projektem kieruje dr hab. inż. Tomasz P. Olejnik.

Wznoszony przy wjeździe na kampus A nowy budynek Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska powstaje z myślą o kształceniu specjalistów dla nowych a także już działających w Łodzi i regionie branż gospodarki.

 

Futurystyczna bryła nowego gmachu idealnie wpisze się w postindustrialny i nowoczesny pejzaż zmieniającego się kampusu PŁ, Fabryki Inżynierów i Centrum Kształcenia Międzynarodowego.

Wybraliśmy dla naszej inwestycji nazwę LabFactor, bo odzwierciedla ona główne przeznaczenie budynku, który będzie przede wszystkim dedykowany kształceniu studentów, ale także nawiązuje do przemysłowego dziedzictwa miasta.

 

Więcej informacji o studiach na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej odnajdziecie w poniżej ulotce:

pdf-icon

 

Jeśli zechcielibyście zostać z nami dłużej i kontynuować naukową przygodę pod znakiem WIPOŚ PŁ mamy dla was wyjątkową ofertę studiów doktoranckich "Inżynieria chemiczna w ochronie środowiska" o których możecie przeczytać przeczytać w poniższej ulotce:

pdf-icon